Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

В І Д Н О В Л Е Н Н Я   В О Д Н И Х   Д Ж Е Р Е Л

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

 

Державне агентство водних ресурсів України

Безоплатна правова допомога

 

 

Відновлення та впорядкування

природних водних джерел

 

Неабияку роль у збереженні річок відіграють водні джерела. З їх відновленням значно покращується наповнюваність рік водою, поліпшується і зберігається її якість. Ставлення до водних ресурсів – це мірило цивілізованості, культури і рівня розвитку людей.

З метою активізації та підвищення рівня якості робіт з поліпшення стану річок і водойм, забезпечення умов для раціонального використання водних ресурсів, вдосконалення еколого-просвітницької роботи з питань охорони водних ресурсів та поліпшення регулювання водного режиму водозбірних басейнів у Дніпропетровській області, щорічно проводяться започатковані в 2007 році заходи з відновлення джерел із залученням сільських рад та мешканців населених пунктів згідно доручення Голови Держводгоспу України від 23.07.2007 р. №2675/9/11-07 «Щодо проведення робіт з відновлення джерел».

Як стало вже традицією, заходи розпочинаються виступом начальників міжрайонних управлінь водного господарства (відповідно до зони дії управлінь), голів сільських рад, місцевих активістів та старожилів, які ще пам’ятають часи, коли вода плинула з цих джерел. Витоки джерел розчищаються, облаштовуються, а прилегла територія - ретельно прибирається.

В останні роки ця акція набула більш широкого розмаху з залученням органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади.

Так, Апостолівським МУВГ, протягом року було впорядковано вісім джерел, прибрано територію від сміття та скошено бур’ян та суху траву.

На головній сторінці сайту Апостолівського МУВГ (http://vvr.at.ua/) розміщено карту, на якій кожен відвідувач має змогу дізнатися координати будь-якого джерела. Також, за допомогою карти, користувачі мають можливість переглянути фотознімки природних водних джерел.

Наприкінці 2013 року спеціалісти відділу водних ресурсів Апостолівського МУВГ обстежили джерела на території Михайлівської сільської ради Апостолівського району. У результаті обстеження встановлено, що джерела знаходяться у задовільному стані.

Фахівці відділу провели роботу по впорядкуванню та очищенню чотирьох джерел. Розчистили русло джерел, прибрали територію від сміття та зробили зручні східці до джерел.

В зоні дії Нікопольського МУВГ було проведено роботи по упорядкуванню природних джерел з залученням місцевих жителів та органів самоврядування. Так, у Виводівській сільській раді за підтримки орендаря ТОВ «Славутич» було упорядковано два джерельця по б. Басанська-Усенкова. Проведено розчистку очерета, прибирання сміття. А у с.Борисівка Нікопольського району роботи щодо впорядкування двох джерел проводились Дмитрівською сільською радою із залученням коштів спонсорів. Джерело у с.Борисівка було визнане найкращим. За кошти орендаря Криничуватської сільської ради Нікопольського району було впорядковано джерело по б. Грузській.

Солонянським МУВГ було упорядковано джерело «Микільське джерело» на території Микільської сільської ради Солонянського району, про що було підготовлено та надано матеріали для проведення Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел».

Спеціалістами Софіївського МУВГ проводилася робота по відновленню природного водного джерела, яке знаходиться за межами села Лозуватка Криворізького району на лівому березі річки Інгулець. Вони розчистили прохід до джерела, очистили від сміття та бруду русло джерела та прилеглу територію навколо нього.

Працівниками Фрунзенського МУВГ на території Дніпропетровського району було відновлено джерело за селом Дороге Новоолександрівської сільської ради.

До джерела була прокладена під’їзна дорога та до бювета прокладена сталева труба. Постійно проводиться благоустрій територій навколо джерела. Друге джерело - за селом Татарка Любимівської сільської ради. За допомогою техніки та співробітників Фрунзенського МУВГ був змонтований колодязь з двох залізобетонних кілець та прокладена стальна труба.

Царичанським МУВГ цього року проведено роботи по упорядкуванню прилеглої до раніше відновленого джерела території, розташованого поблизу с. Китайгород Царичанського району. Для зручності доступу до криниці, на прохання місцевих жителів, проведено вирубку чагарників, обкошування засобами малої механізації прилеглої території та облаштовано майданчик біля джерела.

За результатами проведених заходів фахівцями управлінь разом з органами місцевої влади та самоврядування, в присутності місцевих жителів, підводяться підсумки з пропозицією продовження започаткованих заходів на наступний рік і, в першу чергу, тих, які з часом стали занедбаними.

Загалом, за час проведення цієї акції, починаючи з 2007 року, в області було відновлено та впорядковано 117 джерел, в тому числі за 2013 рік - 18.

Крім цього, фахівці служби водних ресурсів через засоби масової інформації звертаються з роз’ясненням до населення про необхідність охорони водних джерел, запобіганню їх від виснаження і забруднення.

 

Начальник відділу водних об'єктів

та техногенно-екологічної безпеки

Приймачук О.І.

 


 

2014 рік

 

Згідно доручення Голови Держводгоспу України від 23.07.2007 р. №2675/9/11-07 «Щодо проведення робіт з відновлення джерел» Апостолівське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел Апостолівського та Широківського районів.

29 квітня 2014 року спеціалісти відділу водних ресурсів розчистили та упорядкували три джерела на території Михайлівської сільської ради Апостолівського району.

Також було прибрано територію від сміття та влаштовано зручні східці до джерел. Поблизу кожного джерела було висаджено по п’ять верб.

 


 

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  РОВР у Дніпропетровській області  -