Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр-кт Дмитра Яворницького, 39А

ЕКОЛОГО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

 

Басейнова рада

План управління річковим басейном

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Державне агентство водних ресурсів України

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

 

Урядова гаряча лінія

Безоплатна правова допомога

 

 

2019 рік

 

Заходи з благоустрою у Нікопольському МУВГ

 

З метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій навколо адміністративних будівель та виробничих баз працівники Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжують проводити заходи по впорядкуванню. Зокрема, було прибрано опале листя на території площею 0,7 га, пофарбовано паркан 55 м2 та стенди, виконано видалення чагарників, деревної порослі та сухостою – 15 м3, приведені до ладу клумби та газони.

 


 

Відновлення джерел Павлоградським МУВГ

 

Павлоградське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону. Так, працівники управління упорядкували джерело, що знаходиться в с.Великомихайлівка Покровського району та джерело за межами ж/м Ігрень.

 


 

З метою виховання екологічної свідомості нашого суспільства на Дніпропетровщині пройшли заходи з нагоди

«Міжнародного дня чистих берегів»!

 

 


 

"Я прибрав - твоя черга-2" у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства долучилося до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів». Зокрема, було проведено роботу по прибиранню від сміття ділянки прибережної захисної смуги річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, було прибрано територію протяжністю 1,2 км від побутового сміття.

Головний меседж акції – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.

 


 

 

"Я прибрав – твоя черга-2" у Павлоградському МУВГ

 

В рамках проведення акції працівники Павлоградського між- районного управління водного господарства спільно з місцевими жителями долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів». Було прибрано сміття на березі річки Самара, Оріль та річки Вовча під гаслом «Я прибрав – твоя черга – 2:

змінимо майбутнє разом». Акція проходила у Дніпровському, Павлоградському та Синельниківському районах, було прибрано від сміття 2 км прибережної смуги.

 


 

Упорядкування водного джерела працівниками Магдалинівського МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел. 13 вересня 2019 року працівниками управління було проведено роботи по благоустрою природного джерела, яке знаходиться 0,3 км від на південь від с. Почино- Софіївка Магдалинівського району.

Під час заходів з благоустрою джерела прибрано територію від сміття, проведено обкошування ділянки площею 180 м2. Розчищено джерело та зроблено східці до нього, полагоджено огорожу, встановлено інформаційні таблички.

 


 

Екологічний захід "День Десни"

 

8 вересня 2019 року в.о. начальника Офісу О.Чехун прийняла участь в екологічному заході "День Десни" на території Сосницької селищної ради Сосницького району Чернігівської області.

 

 


 

Впорядкування інформаційного знаку Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства було проведено роботу по упорядкуванню та приведенню в належний стан інформаційного знаку біля витоку р. Жовтенька, яка бере свій початок в селі Петрове Софіївського району Дніпропетровської області і є лівою притокою р.Кам'янка.

Необхідність висвітлення екологічних проблем, намагання донести їх актуальність до мешканців Софіївщини, прищеплення підростаючому поколінню любові до природи нашого краю та необхідності її збереження є важливою складовою частиною роботи Софіївського МУВГ.

Софіївське міжрайонне управління водного господарства постійно працює в цьому напрямку.

 


 

Впорядкування джерела Нікопольським МУВГ

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, фахівці служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки упорядкували джерело, що знаходиться на березі річки Кам’янка біля села Михайло-Заводське Апостолівського району. Джерело використовується місцевими жителями, але знаходиться в занедбаному стані. Спеціалісти розчистили русло, прибрали територію від сміття та зробили зручні східці до джерела.

Нікопольське МУВГ й надалі буде проводити обстеження та пошук джерел, щоб вони знаходилися в зразковому стані.

 


 

Участь у відзначенні Дня Західного Бугу

 

11 серпня 2019 року у місті Золочів вперше були проведені заходи з нагоди відзначення Дня Західного Бугу. Зокрема, було підписано Угоду про співробітництво в басейні Західного Бугу між Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та Регіональним управлінням водного господарства в м.Люблін (Республіка Польща), відвідано виток річки Західний Буг у селі Верхобуж Золочівського району, а також проведено інтерактивні конкурси, розваги, фітнес захід та ін.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у святкуванні взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Царичанське МУВГ за чисті береги!

 

Працівниками Царичанського міжрайонного управління водного господарства продовжено безстрокову екологічну акцію «За чисті береги». Так, днями було прибрано від побутового сміття прибережно-захисну смугу р.Оріль та з метою нагадуванння відпочивальникам, що берег річки – це не сміттєзвалище, були розміщенні таблиці з закликом «Не смітити!».

 


 

Відновлення та упорядкування Софіївським МУВГ водного природного джерела

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства було відновлено та упорядковано природне водне джерело в селі Сергіївка Софіївського району на правому березі р. Саксагань, яка є лівою притокою річки Інгулець. Працівниками управління було ліквідовано карантинні бур’яни навколо джерела, прибрано територію від побутового сміття, розчищено русло джерела, що впадає в річку Саксагань, покрашено інформаційний знак витоку та оновлено інформаційну табличку. Для даного заходу було запрошено кореспондента районної газети "Вісті Софіївщини".

Софіївське міжрайонне управління водного господарства постійно працює в цьому напрямку, відновлюючи життя водним джерелам та витокам річок.

 


 

Прибирання прибрежної захисної смуги

 

20 липня 2019 року працівники Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняли участь у прибиранні прибережної захисної смуги та розплануванню 20,5 тон промитого піску на березі ставка «Винницький», що знаходиться на північній околиці смт Магдалинівка і є місцем масового відпочинку населення.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

 

Працівниками Царичанського МУВГ було проведено упорядкування природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Залелія Царичанського району. Для зручності доступу до джерела було викошено бур'яни, прибрано від гілля та побутового сміття прилеглу територію, очищено від мулу каптаж і відновлено табличку.

Служба водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Царичанського МУВГ постійно проводять роботи по підтримці природних джерел в належному санітарно-естетичному стані, тим самим даючи приклад всім небайдужим приєднуватися до подібних заходів заради нашого спільного майбутнього.

 


 

Висадка дерев Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського МУВГ продовжено безстрокову екологічну акцію «Чисті береги». Так було прибрано від побутового сміття греблю водного об'єкта (ставка) в смт Софіївка, поблизу провулка Квітневий "Старий ставок". Працівниками управління було висаджено близько 50-ти декоративних дерев вздовж греблі.

 


 

Працівники Магдалинівського управління водного господарства також долучились до відзначення свята, яке проводилось у м. Дніпро та м. Києві.

 


 

День Дніпра-2019

 

7 липня поточного року по запрошенню Державного агентства водних ресурсів України делегація Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняла участь у заходах на Оболонській набережній з нагоди Дня Дніпра-2019.

 

 


 

4 липня у місті Дніпро відзначали Міжнародний День Дніпра!

 

День річки Дніпро традиційно відзначають у першу суботу липня, починаючи з 2003 року.

РОВР у Дніпропетровській області за підтримки Дніпровської міської ради були проведені заходи щодо відзначення екологічно-просвітницької акції Дня Дніпра.

У святі, що відбулося на набережній на житловому масиві Сонячний, взяли участь представники міської ради, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, екологи міста, природоохоронні та громадські організації і просто небайдужі мешканці міста.

Мета акції – привернути увагу суспільства до сучасних проблем басейну Дніпра, а також розповсюдження інформації про заходи щодо вирішення існуючих проблем і напрямків співробітництва на різних рівнях з цього приводу.

Під час виступу на святі заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун наголосила на тому, що кожен мешканець міста Дніпро повинен зробити свій внесок у збереження річки; для цього недопустимо засмічувати водоймища, треба раціонально використовувати воду та не використовувати миючі засоби з вмістом фосфатів.

Для маленьких гостей свята було організовано та проведено конкурс дитячого малюнка «Мій Дніпро» з метою розвинення у дітей бережливого ставлення до водних багатств природи рідного краю, сприяння розвитку творчих інтересів молоді засобами образотворчого мистецтва, формування вишуканого багатства естетичних вражень, патріотичних почуттів у підростаючого покоління; привернення уваги широких кіл громадськості до екологічного стану рідного краю. Усі учасники були нагороджені подарунками.

Окремою локацією було розташовано лабораторію моніторингу вод та ґрунтів, яка демонструвала учасникам визначення лабораторним методом вмісту рН, нітратів, нітритів, фосфатів, загальної мінералізації, хлоридів, жорсткості в пробах дистильованої, водопровідної води та води з річки Дніпро. Кожен з присутніх мав можливість дізнатися про стан поверхневих вод області та ознайомитися з результатами дослідження води.

На святкування Дня Дніпра були запрошені колективи художньої самодіяльності, які забезпечили гарний настрій та позитивні емоції всіх присутніх.

 


 

Міжнародний День Дунаю

 

29 червня 2019 року Україна разом з іншими країнами відзначала 14 річницю поспіль Міжнародного Дня Дунаю. Україна спільно з іншими країнами ділить басейн річки Дунай. І саме до Дунаю потрапляють води річок басейнів Тиси, Пруту і Сірету, а всі води Дунаю потрапляють у Чорне море на Одещині.

Важливою подією стало масштабне наукове обстеження всього басейну Дунаю, завдяки якому ми дізнаємося інформацію про живі біоресурси Дунаю та їх кількість, а саме: аналіз екологічного ДНК та нецільовий скринінг хімічних речовин, що дає можливість проаналізувати сотні токсичних речовин у воді, які не включені в регулярний моніторинг.

Також було зроблено виїмку уловлювача мікропластику, який два тижні пробув у водах Дунаю і був встановлений вперше в Україні. Очікується, що завдяки отриманим даним можна буде вперше визначити рівень забруднення Дунаю мікропластиком та внеску кожної країни у це забруднення.

Участь у вказаному заході від РОВР у Дніпропетровській області взяла заступник начальника Офісу О. Чехун.

 


 

Участь у святкуванні Міжнародного Дня Дністра

 

25 травня 2019 року заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун мала можливість долучитися до заходів із відзначення Міжнародного Дня Дністра, що відбувався на Івано-Франківщині.

Дністровське БУВР показало приклад водникам з інших регіонів щодо впровадження європейських підходів у сучасному водному менеджменті.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. У травні 2019 року працівниками управління були проведені заходи щодо упорядкування природного джерела, яке знаходиться на горі Калитва в с.Китайгород Царичанського району. Територію навколо джерела прибрано від сміття.

 


 

Упорядкування водного джерела

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел. Працівниками управління було проведено роботи з благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с.Чернеччина Магдалинівського району. Прибрано від сміття ділянку навколо джерела, зібрано 3 мішка побутового сміття.

 


 

Ми - за чисті береги!

 

У рамках проведення Дня довкілля працівники Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжують роботи з благоустрою територій поблизу водних об’єктів та водогосподарських споруд.

Працівники управління прибрали від сміття 200 метрів прибережної захисної смуги Каховського водосховища, а також понад берегом висадили дерева та кущі. Ліквідовано два сміттєзвалища.

Ми маємо надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими!

 


 

На варті чистоти!

 

Працівники Софіївського міжрайонного управління водного господарства продовжують безстрокову акцію «До чистих берегів». Зокрема, проведено роботу по впорядкуванню та приведенню в належний естетичний стан берегової лінії річки Кам'янка на території Софіївського району; прибрано берегову лінію біля Софіївського водосховища від побутового сміття, гілля, викошено карантинні бур'яни вздовж берега, ліквідовано сміттєзвалище.

Річка Кам'янка протікає по території Криничанського, Софіївського, Криворізького, Апостолівського і Нікопольського районів Дніпропетровської області.

Працівники управління систематично організовують подібні акції та мають сподівання, що своїм прикладом популяризують дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища та прищеплюють екологічну культуру та відповідальність.

 


 

Дбаємо про водні джерела!

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, фахівці відділу водних ресурсів упорядкували джерело, що знаходиться на березі річки Інгулець біля села Новокурське Широківського району.

Джерело знаходилось в занедбаному стані. Спеціалісти розчистили русло, прибрати територію від сміття, пофарбувати сталеві конструкції.

Сподіваємось, що наші зусилля не будуть даремними і це змінить відношення людей на краще до природи, буде прикладом дбайливого відношення до навколишнього природного середовища.

 


 

День Довкілля - 2019

 

Традиційно, у третю суботу квітня у світі відзначають День Довкілля. Колектив Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області разом з підпорядкованими організаціями також долучилися до зазначеного заходу, організувавши прибирання та приведення до належного естетичного стану територій адміністративних будівель та виробничих баз, поблизу водних об’єктів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах; озеленення територій, білування дерев, бордюрів, огорож, ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ тощо.

Зазначимо, що зазначені заходи сприяють об’єднанню працівників заради досягнення спільної мети – зберегти рідну природу краю, зокрема, і країни, у цілому!

 


 

20 квітня – День довкілля

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та доручення Державного агентства водних ресурсів України від 16.04.2018 № 2146/3/5/11-19 «Про проведення заходів з благоустрою», враховуючи проведення інших екологічних акцій, з метою приведення до належного естетичного і санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах (смугах відведення), водоохоронних зонах, на меліоративних системах, водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель, виробничих баз у всіх підвідомчих організаціях Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області заплановано провести 20 квітня 2019 року суботник – щорічну акцію, присвячену Дню довкілля (День благоустрою).

В цей день у всіх управліннях заплановано упорядкувати території адміністративних будівель та виробничих баз, провести заходи із благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на меліоративних системах і водогосподарських спорудах.

 


 

Дбаємо про чистоту довкілля!

 

Водогосподарники Дніпропетровщини дбають про чистоту довкілля! Зокрема, працівники Царичанського міжрайонного управління водного господарства активно долучилися до відзначення Дня довкілля: завзято взялися за впорядкування прибережної смуги річки Оріль, створення затишного, чистого та красивого краєвиду!

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Нікопольському МУВГ

 

Колектив Нікопольського міжрайонного управління водного господарства долучився до екологічної акції, що відбулася на дамбі Каховського водосховища в місті Нікополь, присвяченої Всесвітньому дню води. Під час заходу було проведено прибирання сміття на прибережній захисній смузі в місті Нікополь. Учасники заходу мають надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими!

Школярі Нікополя та Апостолове спробували себе у ролі справжніх дослідників та особисто провели практичні досліди і визначили якість води у річці за допомогою тест-полосок Water Works; діти з захопленням перевіряли та визначали її твердість, наявність загального та вільного хлору та ін. Також учні малювали, проводили виховні години, говорили про важливість води та її збереження.

Для більш ефективної роботи по приверненню уваги населення до проблем води, відділ водних ресурсів Нікопольського МУВГ співпрацює з UN-WATER (підрозділ ООН, що займається різними аспектами водних ресурсів нашої планети). У розділі EVENTS MAP на сайті Unwater (www.worldwaterday.org), який присвячений зазначеному святу, було зареєстровано НМУВГ як організацію, що святкує Всесвітній день води.

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Солонянському МУВГ

 

У Солонянській школі до Всесвітнього дня води було проведено екологічний захід: «Вода для всіх», учні малювали, дивились пізнавальні відеоролики.

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Софіївському МУВГ

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів у Софіївській філії комунального закладу Софіївської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Учні 1-4 класів прослухали лекцію "Вода – це життя", переглянули пізнавальний відеоролик "Про забруднення води фосфатами" та дізнались багато цікавих фактів про воду. Діти ділились враженнями про почуте, і як висновок: були проведені різноманітні ігри та конкурси, під час яких діти озвучили свої думки про те, як зберегти водні ресурси Землі.

 


 

Всесвітній день води у Магдалинівському МУВГ

 

У Магдалинівському міжрайонному управлінні водного господарства до Всесвітнього дня водних ресурсів було проведено урочисті збори, на яких виступили начальник управління та провідний інженер з використання водних ресурсів з доповіддю про стан водних ресурсів на території Магдалинівського району та їх раціональне використання.

Також спеціалістами Магдалинівського МУВГ було проведено лекцію у 7 класі Магдалинівської ЗОШ І-ІІІ ст. на тему: «Всесвітній день води – Вода для всіх!», продемонстровано дитячі малюнки, на яких зосереджено увагу на значенні води у природі, економне та дбайливе її використання.

 


 

Всесвітній день води у Царичанському МУВГ

 

Фахівці Царичанського міжрайонного управління водного господарства долучилися до відзначення Всесвітнього дня води, а саме: у Царичанській ЗОШ І-ІІІ ст. провели екологічні акції. Діти із захопленням подивились відеоролики «Мультик про фосфати» і «Річки України» та отримали цікаві буклети під назвою «Вода для всіх». Працівники Царичанського МУВГ розповсюдили буклети серед населення смт Царичанка. Напередодні свята до поштових скриньок було рознесено листівки «Хочете жити в країні з чистою водою?».

 


 

Всесвітній день води у Павлоградському МУВГ

 

Працівники Павлоградського міжрайонного управління водного господарства долучилися до відзначення Всесвітнього дня води, а саме:

- з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах було упорядковано території вдовж річок Вовча, Самарчук, Дніпро, Мокра Сура;

- відділом водних ресурсів управління були проведені заняття в дитячому садочку «Дивосвіт» смт Слобожанське, на тему: «Вода для всіх»;

- був проведений екологічний захід у Слобожанській ЗОШ № 1 на тему: «Вода для всіх»;

- проведено широкомасштабний захід у Синельниківській загальноосвітній школі №7 на тему: «Вода – безцінний дар природи», на якому були присутні діти та вчителі початкових класів з усіх шкіл м. Синельникове, а також представник відділу водних ресурсів Павлоградського МУВГ. На зазначеному заході було акцентовано увагу дітей на значенні води, її економне використання та бережливе ставлення. З учнями проведені дослідження та розвиваючі ігри екологічного спрямування.

 


 

Всесвітній день води у школі

 

21 березня 2019 року у рамках проведення Всесвітнього дня води спеціалістами Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області було проведено заходи екологічної спрямованості у Навчально-виховному комплексі № 102 Дніпровської міської ради для учнів 4 та 7 класів. Зазначений захід мав на меті показати про надзвичайну значущість водних ресурсів для оточуючого середовища в цілому і кожної людини зокрема; про важливість збереження екологічно чистого стану водних ресурсів. Учні із задоволенням взяли участь у практичній роботі з визначення рівня різних показників якості води.

Особливу увагу було зосереджено на недопущенні застосування сполук фосфору як складової миючого засобу. Адже сполуки фосфору вкрай негативно впливають на стан водних об’єктів, як наслідок – відбувається процес надмірного зростання синьо-зелених водоростей, погіршення якості води.

 


 

До Всесвітнього дня води

надруковано статтю у газеті "Вісті Придніпров'я"!

 

 


 

У межах проведення екологічної акції «Чисті береги» та до Всесвітнього дня води, Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства було прибрано від сміття ділянки прибережної території річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, прибрано територію протяжністю 300 м від побутового сміття, зібрано 10 мішків сміття. Метою проведення заходу є очищення берегів річки Чаплинка та привернення уваги громадськості до екологічних проблем, зокрема, щодо збереження чистоти водних ресурсів, а також пропагування бережливого ставлення громадян, особливо молоді, до природи.

 


 

22 березня – Всесвітній день води

 

Двадцять другого березня 2019 року світова спільнота у черговий раз відзначатиме Всесвітній день води. На конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони навколишнього природного середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, 179-ма країнами була схвалена програма дій щодо вирішення проблем Землі. Цією Програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості внаслідок забруднення, віднесена до критичних природних ресурсів. З метою зосередження уваги світової громадськості на проблеми води, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла рішення про відзначення 22 березня Всесвітнього Дня Води.

Вперше Всесвітній день Води пройшов 22 березня 1993 року. З тих пір ця подія щорічно відзначається 22 березня. Головною метою започаткування дня води – є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Проведення акцій у рамках десятиріччя має на меті консолідувати зусилля міжнародної спільноти для вирішення проблеми збереження водних ресурсів, забезпечення прісною водою населення, яке не має доступу до неї.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях; займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення водного режиму та якості води водних екосистем. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку Всесвітній день води має свою тематику, підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою і присвячений вирішенню проблеми, включаючи цілі щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення водних ресурсів на планеті, й лунає як заклик до її розв’язання. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними. Глобальні заходи, присвячені цій важливій темі в рамках святкування Всесвітнього дня водних ресурсів, пройдуть по всьому світу.

«Вода для всіх, або не залишаючи нікого!» – гасло цьогорічного Дня води. Це, насамперед, означає, що вода, як життєво важливий ресурс – право кожної людини, і не може бути перешкод ані національних, ані гендерних, ані інших у доступі до чистої питної води.

Вода — така звична і така незбагненна субстанція, без перебільшення, надзвичайний Божий дар. Вода — «наріжний камінь» життя. Вона необхідна, щоб угамувати спрагу, допомогти у збереженні здоров’я. Водні ресурси мають величезне значення як економічний, соціальний і людський фактор розвитку суспільства. Пошкоджені екосистеми впливають на кількість та якість води, доступної для споживання людьми. Сьогодні 2,1 мільярда людей живуть без безпечної питної води вдома; що впливають на їхнє здоров'я, освіту та засоби до існування. Цілі сталого розвитку суспільства зобов'язують світ забезпечити кожному доступ до безпечної води до 2030 року і включають заходи щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення, використовуючи рішення, які ми вже знаходимо в природі.

У Всесвітній день води Держводагентство організовує Open Space World Water Day – це захід, який має об’єднати зусилля однодумців для поширення інформації про збереження водних ресурсів планети, бо вода – безцінний наш ресурс. 22 березня є унікальною можливістю нагадати про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Враховуючи актуальність проведення заходів із збереження водних ресурсів в умовах зростаючого навантаження на водні об'єкти, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов'язаних з водним фактором, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області разом зі всіма водогосподарниками області здійснюватимуть широкомасштабні просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

 


 

 

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

 

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://douvr.gov.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  РОВР у Дніпропетровській області  -