Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

 

Безоплатна правова допомога

 

ЗВІТНІСТЬ * ВОДНІ РЕСУРСИМЕЛІОРАЦІЯ

 

Меліоративний комплекс Дніпропетровської області

 

У структурі РОВР у Дніпропетровській області 6 підпорядкованих організацій, з яких: 6 міжрайонних управлінь водного господарства. У своїй діяльності Офіс взаємодіє з Дніпровським БУВРом, Дніпродзержинським, Нікопольським РУВРами, управлінням каналу Дніпро-Донбас, інститутом „Дніпродіпроводгосп”, ПАТ „Дніпроводбуд”.

В області обліковується 198,7 тис.га зрошуваних земель. Будівництво зрошувальних систем у Дніпропетровській області відбувалось протягом 1966-1980 років (термін експлуатації більше 30 років). В період 1976-1995 років проведена реконструкція мереж на площі 24 тис.га. Після 1995 року державні кошти на реконструкцію не виділялись.

 

ГНС-1 Фрунзенської зрошувальної системи

Мал. 1

 

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24.04.2013 № 17038/1/1-13 та телеграми Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08.05.2013 №37-13-3-11/9109 проведено інвентаризацію внутрішньогосподарських зрошувальних систем, загальна протяжність яких складає 2,5 тис.км, що знаходяться на балансі сільгоспвиробників та у комунальній власності місцевих органів самоврядування.

Відповідно до проведеної інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем, з 198,7 тис.га не використовуються як зрошувані землі на площі 163 тис.га (82% до наявних). З 198,7 тис.га можливо проводити полив на площі 35,7 тис.га (18%), крім того, на площі 80,4 тис.га можливо реально відновити внутрішньогосподарські зрошувальні системи.

Основними причинами, що призводять до невикористання земель як зрошуваних, є пошкодження внутрішньогосподарської зрошувальної мережі, незадовільний стан зрошувальної техніки та господарська діяльність власників землі.

 

Полив у Магдалинівському районі

Мал. 2

 

Згідно з проектом у господарствах передбачена робота 2282 одиниць дощувальної техніки, але на сьогодні 92% дощувальних машин відробили свій нормативний термін і потребують заміни. На сьогодні кількість дощувальної техніки зменшилась до 300 одиниць.

На зменшення кількості дощувальної техніки вплинуло розпаювання земель, відсутність на більшості зрошуваних земель ефективного власника, відсутність кваліфікованих фахівців по зрошуваному землеробству у новостворених сільськогосподарських формуваннях.

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області  -