Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

 

Державне агентство водних ресурсів України

Безоплатна правова допомога

 

ЗВІТНІСТЬ * ВОДНІ РЕСУРСИМЕЛІОРАЦІЯСТАН ВОДОПОСТАЧАННЯ * СТАН ПІДТОПЛЕННЯ

 

Захист від шкідливої дії вод

сільських населених пунктів і сільгоспугідь

 

Одним з яскравіших прикладів негативних наслідків господарської діяльності людини є небезпечне явище - підтоплення територій міст, сіл і земельних угідь грунтовими водами, яке загрожує і Дніпропетровщині, і Україні в цілому.

Причина підтоплення територій комплексна: ведення зрошуваного землеробства за відсутності дренажів; створення штучних водойм (водосховищ, ставків, каналів) без відповідного обґрунтування проектних рішень; великі втрати води із водогонів, водопровідних і каналізаційних мереж; замулення малих річок, що призвело до втрати ними дренувальних можливостей; шламосховища й хвостосховища як результат виробничої діяльності гірничодобувної промисловості, навколо яких формуються зони підтоплення й сольового забруднення поверхневих і підземних вод. Особливе занепокоєння в області викликає закриття гірничих підприємств та припинення шахтного водовідведення, що призводить до різкої зміни гідрогеологічного і гідрохімічного режиму річок. Тому умови захисту від шкідливої дії вод, насамперед підтоплення, набувають в області найважливішого значення.

Один з розділів Регіональної програми розвитку водного господарства у Дніпропетровській області передбачає проведення заходів по захисту від підтоплення. Різке посилення процесів підтоплення населених пунктів та сільгоспугідь останніми роками призвело до виникнення на території Дніпропетровщини вкрай незадовільних санітарно - побутових та екологічних умов проживання людей. Порушення режиму підземних та поверхневих вод викликане, насамперед, факторами техногенного характеру.

 

Підтоплення населених пунктів та сільгоспугідь

Мал. 1

 

Згідно з розрахунками, повна ліквідація наслідків підтоплення в області потребує значних капітальних вкладень у сумі близько 650 млн. грн., у тому числі на період до 2010 року – майже 144 млн. гривень. Згідно проведеної у 2007 році інвентаризації ситуація з підтопленням сільських населених пунктів завдяки виконанню заходів Регіональної програми розвитку водного господарства та з урахуванням природних факторів дещо поліпшилася. Кількість підтоплених населених пунктів в області зменшилася з 551 до 347. Зменшилася відповідно і площа підтоплення. Якщо у 2006 році вона складала 25,7 тис. га, то у 2007 році у підтопленому стані опинилося 9,7 тис. га території сільських населених пунктів області, 19,3 тис. садиб та 44,8 тис. мешканців.

За виділені кошти у 2004 році захищено від підтоплення 570 га території населених пунктів, збудовано 15 км магістральних дренажно-паводкових каналів, розчищено 3,8 км русел річок та 5 гектарів акваторії озер. Поліпшено умови проживання населення у 16 населених пунктах Апостолівського, Васильківського, Верхньодніпровського, Магдалинівського, Новомосковського, Павлоградського, Петриківського, Петропавлівського, Синельниківського, Солонянського, Царичанського, Широківського районів та м. Дніпропетровська.

У 2005 році заходи з ліквідації підтоплення здійснювались у 24-х населених пунктах. Збудовано близько 50 км колекторно-дренажних мереж, дві водознижувальні свердловини, захищено від підтоплення більше 150 гектарів території. Загалом впровадження заходів програми поліпшило умови проживання більше 5 тисячам мешканців.

По захисту від підтоплення по 52 об’єктах облводгоспом у 2006 році здійснено такі заходи:

-   розчищені русла річок Вовча, Шпакова, Оріль, Богатенька, Самара, Бик, Кільчень, Мокра Сура – 8,275 км,

-   розчищені акваторії озер Шпакове Нижнє – 2,688га та Шпакове Верхнє – 0,248 га,

-   влаштовано водознижувальні свердловини с. Чумаки Дніпропетровського району – 5 шт.,

-   побудовано колекторно-дренажної мережі – 17,711 км.

Проведені заходи дали змогу ліквідувати підтоплення території загальною площею 365 га, що покращило умови проживання 18,7 тисяч населення області.

Протягом 2007 року на восьми об’єктах області, які фінансувалися з державного бюджету, велися роботи по регулюванню режиму річок. Розчищено 10,2 км русел річок, 11,262 га озер, що захистило від підтоплення 5 населених пунктів, 152 садиби та 175 га сільгоспугідь. На балці Широка Криворізького району для попередження ліквідації аварії проводилися роботи по ремонту греблі дамби-накопичувача, введено в експлуатацію сифонний водоскид з вакуум-системою.

За рахунок коштів обласного бюджету по об’єктах будівництва:

-   побудовано 13,2 км колекторно-дренажної мережі,

-   влаштовано 8 трубчатих переїздів,

-   розчищено 0,92 км русел річок, що захистило від підтоплення територію в 129,6 га та покращило умови проживання 1530 мешканців сільських населених пунктів області.

Завершено будівництво об’єктів в м. Тернівка, м. П’ятихатки П’ятихатського району, в смт. Просяна Покровського району, с. Південне Нікопольського району.

У 2008 році протиповеневі заходи фінансувалися за рахунок коштів державного (Держводгосп України), обласного та місцевих бюджетів. По коду програмного класифікатору видатків (КПКВ 5001070) «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь» виконувались роботи по дванадцяти об’єктах.

По об’єкту «Протиповеневі заходи на б. Широка Криворізького району» завершено роботи по ліквідації аварійного стану греблі ставка - накопичувача № 2 ємністю 10,65 млн.куб.м. По об’єкту «Реконструкція водовідвідної системи с. Ульянівка Петриківського району, с. Зоря Дніпропетровського району» у 2008 році проведено реконструкцію 4-х водознижувальних свердловин у селі Ульянівка, побудовано 0,9 км напірного трубопроводу в с. Зоря. По інших об’єктах проводилися роботи, пов’язані із розчисткою русел річок, в результаті проведених робіт захищено від підтоплення 247 га сільськогосподарських угідь, 358 садиб, що покращило умови проживання приблизно 1100 мешканцям 10 населених пунктів області, попереджено можливе підтоплення та затоплення територій внаслідок проходження паводків та повеней на 7-ми річках області.

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проводилися роботи по захисту від підтоплення в містах Першотравенськ і Тернівка, Апостолівському, Васильківському, Верхньодніпровському, Дніпропетровському, Криворізькому, Криничанському, Магдалинівському, Меживському, Нікопольському, Новомосковському, Петропавлівському, Покровському, Синельниківському та Юр’ївському районах області.

За рахунок виділених у 2008 році коштів виконувалися проектні роботи по об’єктах:

-   «Ліквідація аварійного стану дамби № 8 комплексу захисних споруд західного басейну Марганецького родовища»;

-   «Захист від підтоплення с. Сергіївка Софіївського району»;

-   «Захист від підтоплення с. Ордо-Василівка Софіївського району»;

-   «Захист від підтоплення с. Слов’янка Межівського району».

По деяких об’єктах повністю завершено будівництво. В місті Верхньодніпровськ Верхньодніпровського району відповідно до проекту виконано всі будівельні роботи. Побудовано 1,598 км лоткової мережі, 0,23 км закритого колектору. Захищено від підтоплення територію понад 50,0 га, покращено умови проживання приблизно 1000 мешканців міста.

В Синельниківському районі завершено роботи по таких об’єктах:

-   «Захист від підтоплення с. Раївка» - побудовано 1,976 км відкритої колекторно-дренажної мережі, захищено від підтоплення 500 мешканців села та 40 га території;

-   «Захист від підтоплення с. Веселе» - влаштовано 1,029 км дренажно-відвідного каналу, 0,665 км дрени, покращено умови проживання ~ 300 мешканцям.

У с. Веселе Меживського району з початку будівельних робіт побудовано 2,588 км дренажно-паводкової мережі, що захистило від підтоплення 520 мешканців та ~30,0 га території села. За рахунок районних та селищних бюджетів у поточному році проводилися будівельні роботи по трьох об’єктах будівництва, а саме: в Амур-Нижньодніпровському районі, в с. Чумаки Дніпропетровського району та співфінансування каналізаційних очисних споруд в смт Ювілейне. За рахунок коштів селищного бюджету в смт.Ювілейне побудовано самопливний каналізаційний колектор. По об’єкту «Захист від підтоплення сільськогосподарських угідь с. Чумаки Дніпропетровського району Дніпропетровської області» побудовано дренажно-паводкову мережу.

Таким чином, за рахунок бюджетних коштів у 2008 році побудовано:

-   15,0 км колекторно-дренажної та дренажно-паводкової мережі;

-   1,5 км лоткової мережі;

-   4,2 км каналізаційних мереж;

-   розчищено 13,65 км русел річок та 1,3 км каналів.

Завдяки проведеним роботам захищено від підтоплення 247 га сільськогосподарських угідь, 210 га території сільських населених пунктів та покращено умови проживання 3,5 тис. мешканців.

У 2009 році на виконання Дніпропетровським облводгоспом природоохоронних заходів передбачалося фінансування за рахунок коштів Державного бюджету (Держводгосп України), обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та селищного бюджету смт Ювілейне на загальну суму 11,469 млн. грн. Виконано робіт на суму 11,296 млн. грн., що становить 98,5% планового показника. Фактично профінансовано 11,148 млн. грн. Відповідно до плану асигнувань на 2009 рік виконання заходів Регіональної програми розвитку водного господарства за рахунок коштів Держводгоспу України на захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь проводилися на одинадцяти об’єктах.

По об’єкту «Протиповеневі заходи на б. Широка Криворізького району» проводилися роботи по влаштуванню шахтного водоскиду. На об’єкті «Реконструкція водовідвідної системи с. Ульянівка Петриківського району, с. Зоря Дніпропетровського району» влаштовано одну водознижувальну свердловину в с. Ульянівка. Проведені роботи захистили від підтоплення приблизно 7,0 га сільгоспугідь та 40 садиб.

В м. Підгородне Дніпропет-ровського району облаштовано водопропускну споруду на річці Кільчень в межах виконання робіт на об’єкті «Протиповеневі заходи на р. Кільчень Дніпропетровської області». По інших об’єктах роботи пов’язані із розчисткою русел річок.

 

Мал. 2

Роботи проводилися на таких об’єктах, як:

-   «Протиповеневі заходи на річках Самара і Бик Дніпропетровської області»,

-   «Протиповеневі заходи на р. Богатенька Новомосковського району»,

-   «Протипаводкові та протиповеневі заходи на р. Кільчень для захисту від підтоплення населених пунктів Магдалинівського району»,

-   «Регулювання водного режиму р. Мокра Сура у Дніпропетровській області».

Мал. 3

По об’єкту «Підвищення пропускної здатності б. Непхай для захисту від підтоплення с.Чернявщина Юр’ївського району» розчищено 1,3 км русла річки, що дало змогу захистити від підтоплення 26,0 га сільсько-господарських угідь.

Для відновлення гідро-логічного режиму р. Оріль на межі Полтавської та Дніпропетровської

областей розчищено 1,0 км р. Оріль. Захищено від підтоплення 67 га сільськогосподарських угідь. В с. Михайлівка Новомосковського району для захисту від підтоплення розчищено 0,9 км русла р. Багатенька.

Таким чином, за рахунок державних коштів розчищено 8,02 км русел річок, влаштовано одну водознижувальну свердловину, захищено від підтоплення шість населених пунктів, 241 садибу та 152 га сільськогосподарських угідь.

Згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 23 лютого 2009 р. № Р-92/0/3-09 «Про розподіл коштів обласного бюджету,

 

Мал. 4

що надходять від збору за забруднення навколишнього природного середовища, на виконання природоохоронних заходів на 2009 рік» (зі змінами та доповненнями) облводгоспу виділено коштів в обсязі 6,117 млн.грн. Фактично освоєно та профінансовано 5,944 млн.грн. – 97,2% від річного плану. На виготовлення проектно-кошторисної документації по чотирьох об’єктах у 2009 році було виділено та повністю освоєно 0,963 млн.грн. По інших об’єктах проводилися будівельні роботи.

З початку року по об’єкту «Каналізація м. Підгородне Дніпропет-ровського району (І черга будівництва)» виконано роботи на загальну суму 3,379 млн. грн.

Каналізовані приміщення міської ради, музею, будинку культури, будинку вчителя, двох дитячих садків, двох шкіл. Виконано роботи по будівництву каналізаційної мережі по вулицях Радянська, Українська, Базарна, Центральна, пров. І-й Базарний та в мкр Робочий, загальною довжиною 4,9 км, влаштовано прокол під вул. Центральна, відновлено пошкоджене асфальтобетонне покриття в районі школи № 2.

 

Мал. 5

Закінчено будівництво дамби через заболочену ділянку в районі провулку Шосейний. Побудовано каналізаційні насосні станції в районі міської ради, дитячого садку «Енергетик», мкр Робочий, вул. Центральна та вул. Шосейної, каналізаційну насосну станцію КНС1.3 в районі СШ №2. Влаштована під’їзна дорога до КНС-1. Проведено роботи по обвалуванню КНС-1, завершено опоряджувальні роботи по будівлі насосної станції та влаштуванню огорожі майданчика навкруги станції.

На об’єкті «Роботи з відновлення греблі на р.Вовча в Покровському районі» проведено відповідні роботи, що дало змогу зупинити подальший розмив правого корінного берегу р.Вовча, значно знизити замулення русла річки продуктами водної ерозії.

Мал. 6

 

Здійснені заходи дозволили:

-   підвищити рівні води для підтримання санітарно-технічного стану річки;

-   покращити санітарно-гігієнічні умови проживання жителів с.Катеринівка;

-   зберегти і поліпшити природний комплекс річки та її гідрологічний режим.

По об’єкту «Відновлення проточності затоки річки Дніпро на км 412» для покращення екологічного стану прибережної захисної смуги відповідно до проекту проведено днопоглиблення і розчищення затоки р. Дніпро довжиною 0,375 км на загальну суму 1,044 млн. грн. По об’єкту «Захист від підтоплення вулиць Дедишка, Заводської, Комарова, Федоровського та Севастопольської м. Верхньодніпровська» закінчено роботи по будівництву відстійника-освітлювача на загальну суму 0,106 млн. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету та коштів Ювілейної селищної ради (0,109 млн. грн. та 0,652 млн. грн. відповідно) у 2009 році продовжено будівельні роботи по об’єкту «Каналізаційні очисні споруди смт.Ювілейне Дніпропетровського району». Розпочато будівництво напірного каналізаційного колектору від КНС ТОВ «Корпорація «Агросоюз» до КНС-4 в мікрорайоні Молодіжний другого відділення смт Ювілейне. Прокладено 2,4 км колектору діаметром 160 мм в дві нитки.

Загалом протягом 2009 року побудовано: 7,3 км каналізаційної мережі, розчищено затоку річки 0,375 км та влаштовано кам’яно-накидну греблю. Це дало змогу захистити від підтоплення 20 га території населених пунктів, 152 га сільгоспугідь, 311 садиб та покращити умови проживання близько 1400 мешканцям області.

У 2010 році згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17.06.2010 №Р-296/0/3-10 передбачалось фінансування природоохоронних заходів по 20 об’єктах за рахунок коштів обласного бюджету з фонду охорони навколишнього природного середовища в обсязі 13,5 млн. грн. Виконання за 2010 рік фактично склало 11,0 млн. грн. по 17 об’єктах (82%) в зв’язку з відміною конкурсних торгів по причині відсутності учасників відсутнє виконання по 3-х об’єктах: «Захист від підтоплення с. Сергіївка Софіївського району», «Захист від підтоплення с. Ордо-Василівка Софіївського району» та «Поліпшення екологічного стану та влаштування водоохоронної зони р. Шпакова в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська».

Будівельно-монтажні роботи проводились на 7 об’єктах, 5 з яких завершені будівництвом та введені в експлуатацію, а саме:

- «Захист від підтоплення території міста Тернівка (друга черга), І етап» побудовано 1,5 км дренажно-паводкової мережі, 0,225 км – лоткової мережі та розчищена 0,598 км русла річки Тернівка. Захищено від підтоплення територій на площі 40 га та покращено умови проживання 500 мешканцям міста Тернівка.

-   «Захист від підтоплення м. Апостолове (друга черга)» побудовано 0,351 км закритого дренажного колектору, 1,515 км скидного каналу та розчищено 0,120 км ставка-накопичувача. Захищено від підтоплення територій на площі 34 га та покращено умови проживання 470 мешканцям міста Апостолове.

 

Мал. 7

 

-   «Каналізація м. Підгородне Дніпропетровського району (перша черга будівництва)» побудовано 0,484 км каналізаційної мережі, здійснено обладнання восьми каналізаційних насосних станцій та реконструйовано очисні споруди. Це дало змогу каналізувати 10 багатоквартирних житлових будинків з кількістю мешканців понад 500 чол. Також каналізовані об’єкти соціальної сфери, а саме: міська лікарня, школи №1 №2, дитячі садочки «Івушка» та «Енергетик», будинок вчителя, приміщення міської ради, музею, будинку культури. Загалом покращено умови проживання 3000 мешканцям міста Підгородне. Крім того, введення в експлуатацію каналізаційних мереж дасть можливість для подальшого покращення умов проживання населення міста Підгородне шляхом будівництва розвідних мереж водопостачання.

 

Мал. 8

 

- «Протиповеневі заходи по захисту від підтоплення центрально-східної частини с. Мишурин Ріг» влаштовано відвідний канал довжиною 1,420 км, що дало змогу захистити від підтоплення 28,5 га території та поліпшити умови проживання понад 100 мешканцям села Мишурин Ріг.

- «Відновлення проточності затоки річки Дніпро на км 412» здійснено роботи по влаштуванню берегоукріплення та розчищенню протоки р. Дніпро загальною протяжністю 0,375 км, що покращило умови проживання 100 мешканцям селища Кіровське.

- «Захист від підтоплення вулиць Дедишка, Заводської, Комарова, Федоровського та Севастопольської м. Верхньодніпровська» добудовано 0,1 км лоткової мережі та 0,09 км закритої колекторно-дренажної мережі, що дало змогу захистити від підтоплення 21 га території міста Верхньодніпровська та поліпшити умови проживання близько 3000 мешканцям.

По об’єкту «Розчистка русла річки Стара Саксагань. І пусковий комплекс» були виконані роботи по розчистці русла річки довжиною 1,115 км.

Згідно рішення Ювілейної селищної ради від 18.07.2010 №1401-24/V за рахунок селищного бюджету профінансовано будівельно-монтажні роботи по об’єкту «Каналізаційні очисні споруди смт Ювілейне Дніпропетровського району» в обсязі 330,423 тис. грн. Побудовано напірний каналізаційний колектор від КНС-4 до КНС-8 довжиною 988 м. По решті об’єктів (11) здійснювались проектно-вишукувальні роботи на загальну суму 1358,5 тис. грн.

Відповідно до плану асигнувань на 2010 рік для виконання заходів Регіональної програми розвитку водного господарства за рахунок коштів Держводгоспу України на захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь (КПКВ 5001070) протягом року було здійснено фінансування дев’яти об’єктів в обсязі 2199,580 тис. грн.

За рахунок цих коштів розчищено 1,85 км русел річок (при плані 1,1 км) в результаті чого захищено від підтоплення 4 населених пункти області та 96 садиб (при плані 85 садиб).

По об’єкту «Протиповеневі заходи на б. Широка Криворізького району» проведено роботи по реконструкції рисберми шахтного водоскиду, а саме: влаштування підстилаючого шару з щебеню та укріплення відкосів і дна з/б плитами. В складі об’єкту «Реконструкція водовідвідної системи с. Ульянівка Петриківського району, с. Зоря Дніпропетровського району» завершені роботи по бурінню свердловини №108 і здійснене часткове її обладнання.

Виконані роботи, пов’язані з розчисткою русел річок по об’єктам:

-   «Протипаводкові та протиповеневі заходи на р. Кільчень для захисту від підтоплення населених пунктів Магдалинівського району Дніпропетровської області» розчищено 0,2 км русла р. Кільчень.

-   «Регулювання водного режиму р. Мокра Сура у Дніпропетровській області» розчищено 0,2 км русла річки Мокра Сура по одній стороні берега.

-   «Регулювання гідрологічного режиму р. Оріль с. Ковпаківка до с. Чорноглазівка з метою захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів», розчищено 0,1 км русла річки Оріль по одній стороні берега.

Проведено комісії по вводу в експлуатацію 4-х об’єктів будівництва, а саме:

-   «Відновлення гідрологічного режиму р. Оріль на межі Полтавської та Дніпропетровської областей» – розчищено 0,85 км русла р. Оріль (у тому числі у 2008 році розчищено 0,45 км), захищено від підтоплення 12 садиб в селі Гупалівка Магдалинівського району.

-   «Підвищення пропускної здатності б. Непхай для захисту від підтоплення с.Чернявщина Юр"ївського району» – розчищено 0,4 км стариці р. Оріль, захищено від підтоплення 35 садиб в селі Чернявщина Юр’ївського району.

-   «Захист від підтоплення с. Михайлівка Новомосковського району» – розчищено 0,3 км русла р. Богатенька, захищено від підтоплення 18 садиб в селі Михайлівка Новомосковського району.

Мал. 9

 

-   «Протиповеневі заходи на р.Богатенька Новомосковського району Дніпропетровської області» – розчищено 0,3 км русла р. Богатенька, захищено від підтоплення 31 садиба в селі Богате Новомосковського району.

В цілому у 2010 році завдяки виконанню природоохоронних заходів загалом побудовано: 5,2 км колекторно-дренажних мереж, 1,47 км каналізаційної мережі, розчищено 4,55 км русел річок. Що дало змогу захистити від підтоплення 123,5 га території населених пунктів, 96 садиб та покращити умови проживання понад 8 тисячам мешканців у 14-ти населених пунктах області. Всі природоохоронні заходи Регіональної програми розвитку водного господарства у Дніпропетровській області спрямовані на поліпшення загрозливої екологічної ситуації та соціально-побутових умов проживання населення області.

У 2011 році на виконання Дніпропетровським облводресурсів природоохоронних заходів в межах Регіональної програми розвитку водного господарства у Дніпропетровській області згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.01.2011 №Р-17/0/3-11 (зі змінами та доповненнями) виконання по 24 об’єктам склало 51,9 млн. грн.

Роботи велися по 22 об’єктах, 10 з яких завершені будівництвом, по 2-х об’єктах виконано проектно-вишукувальні роботи. Будівельно-монтажні роботи здійснювались по наступних об’єктах:

- «Каналізація м. Підгородне Дніпропетровського району (ІІ черга будівництва)» здійснено: промивку напірного трубопроводу, улаштування напірного трубопроводу по пров. Мостовий, вулицям Жовтнева, Шосейна, Геологів в м. Підгородне загальною довжиною 1,450 км, влаштовано тротуар та відновлено дорожнє покриття по вул. Шосейна, будівництво каналізаційно-насосної станції №51 по вул. Геологів.

- «Розчистка русла річки Стара Саксагань І пусковий комплекс» здійснено: благоустрій прибережної смуги. Виконано роботи по ямковому ремонту автодороги (100 м2) та влаштуванню сходових маршів (в кількості 24 шт.).

- «Розчистка русла річки Стара Саксагань» здійснено роботи по розчистці 1,95 км русла річки. Виконані роботи по берегоукріпленню.

Мал. 10, 11

Мал. 12

- «Відновлення гідрологічного режиму р. Вовча в центральній частині міста Павлоград» розчищено 0,73 км русла річки.

- «Регулювання водного режиму р. Мокра Сура у Дніпропетровській області» виконано роботи по розчистці 1,430 км русла річки Мокра Сура.

Мал. 13

Мал. 14

- «Протиповеневі заходи на р.Кільчень для захисту від затоплення та підтоплення с. Спаське та с. Перемога Дніпропетровської області» розчищено 2,85 км русла річки, побудовано дамби №№1,2,3 з твердим покриттям, виконано роботи по розчистці 0,703 км дренажного каналу; виконано роботи по влаштуванню водопропускної споруди та 8-ми трубчатих переїздів.

- «Захист від підтоплення с. Калініно Криворізького району» побудовано: 0,332 км дренажно-відвідного каналу, 0,9 км закритої дрени, два трубчатих переїзди, та дві спостережні свердловини.

- «Захист від підтоплення с. Красіне Криворізького району» розчищено 0,984 км дренажно-відвідного каналу та здійснено промивку 0,812 км колекторно-дренажної мережі, влаштовано 4 пішохідних містка.

- «Захист від підтоплення с. Новопілля Криворізького району» виконано роботи по розчистці: 1,271 км б. Красінська, 0,092 км водовідвідного каналу, влаштувано 2 трубчатих переїзди, 2,2 км – прочистка існуючої закритої КДМ, влаштовано 0,530 км закритої дренажної мережі.

- «Захист від підтоплення с. Михайлівка Новомосковського району» розчищено 0,9 км русла річки Богатенька.

- «Ремонт водовідвідної мережі для захисту від підтоплення с. Улянівка Петриківського району» виконано роботи по реконструкції дренажно-паводкового каналу 3,774 км, побудовано 2 трубчатих переїзди та 2 пішохідних містка.

- «Захист від підтоплення с. Сергіївка Софіївського району» виконано влаштування відкритого скидного каналу 1,626 км та 3-х трубчатих переїздів.

 

Мал. 15, 16

- «Захист від підтоплення с. Ордо-Василівка Софіївського району» виконано роботи по розчистці тальвегу балки 0,212 км та влаштовано 1 трубчатий переїзд.

- «Захист від підтоплення смт Кринички Криничанського району» влаштовано 1,05 км водовідвідного каналу, розчищено 2,0 га пруда-накопичувача.

- «Захист від підтоплення с. Ковпаківка Магдалинівського району» виконано роботи по влаштуванню дренажного каналу довжиною 3,5 км та 5-ти трубчатих переїздів.

- «Відновлення берегової смуги в районі дамби на р. Вовча у Покровському районі» відновлено берегову смугу – 0,4 га.

- «Захист від підтоплення м. Перещепине Новомосковського району (друга черга)» виконано роботи по розрівнюванню існуючих кавальєрів, розчищено 4,1 км русла річки Кривець.

Мал. 17

- «Протиповеневі заходи по захисту від підтоплення центрально-східної частини с.Мишурин Ріг Верхньодніпровського району» побудовано 4 трубчатих переїзди та виконано дообладнання 2-х водопропускних споруд.

- «Захист від підтоплення сіл Миролюбівка та Андріївка Синельниківського району» розчищено 0,160 км русла річки Середня Терса.

- «Підвищення пропускної здатності б. Непхай для захисту від підтоплення с. Чернявщина Юр'ївського району» розчищено 0,230 км русла балки Непхай.

- «Захист від шкідливої дії вод території Петропавлівської селищної ради Петропавлівського району» влаштовано 0,535 км закритої колекторно-дренажної мережі та одна гирлова споруда.

- «Протиповеневі заходи на б. Широка Криворізького району» здійснено реконструкцію сифонного водоскиду, влаштовано пішохідний місток.

Згідно рішення Ювілейної селищної ради від 28.04.2011 №217-6/VІ за рахунок селищного бюджету профінансовано будівельно-монтажні роботи по об’єкту «Каналізаційні очисні споруди смт Ювілейне Дніпропетровського району» в обсязі 279,304 тис. грн. Виконано гідравлічне випробування трубопроводу та монтаж насосно-силового обладнання.

По 2-м об’єктах виконано проектно-вишукувальні роботи на суму 92,0 тис. грн., а саме:

- «Поліпшення екологічного стану та влаштування водоохоронної зони р. Шпакова в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропет-ровська»;

- «Розчистка русла річки Самара в районі комунального закладу "Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ім. Матросова Дніпропетровської обласної ради Новомосковського району Дніпропетровської області»

Загалом протягом 2011 року завдяки виконанню природоохоронних заходів побудовано 8,8 км колекторно-дренажних мереж, 1,45 км каналізаційної мережі, розчищено близько 15,2 км русел річок, завдяки яким захищено від підтоплення близько 470 га території сільських населених пунктів, покращено умови проживання понад 7,7 тисячам мешканців у 17-ти населених пунктах області.

У 2012 році відповідно розпорядження голови облдержадміністрації від 11.01.2012 №Р-5/0/3-12 на реалізацію природоохоронних заходів Дніпропетровським облводресурсів освоєно коштів в сумі 23,6 млн. грн.

Роботи проводились по наступних об’єктах (21,5 млн. грн.):

Мал. 18

- «Розчистка русла річки Стара Саксагань» (18,2 млн. грн.) – розчищено 1,7 км русла річки, виконано берегоукріплення шляхом влаштування георешітки та геотекстилю.

- «Розчистка русла річки Самара в районі комунального закладу «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку ім.Матросова Дніпропетровської обласної ради Новомосковського району Дніпропетровської області» (1,8 млн. грн.) – виконано роботи по розчистці русла акваторії річки Самара протяжністю 0,37 км з плануванням території, здійснено озеленення (в т.ч. прируслові насадження – 100 дерев).

- «Відновлення гідрологічного режиму р. Вовча в центральній частині м. Павлограда» (1,4 млн. грн.) – розчищено 0,1 км русла річки та влаштовано переливну дамбу в межах села Межирічі Павлоградського району.

- «Регулювання водного режиму р. Мокра Сура у Дніпропетровській області» (0,125 млн. грн.) – змонтовано пішохідний місток.

 

Мал. 19, 20

Виготовлена проектно-кошторисна документація на загальну суму 701,0 тис. грн. по об’єктам: «Відновлення гідрологічного режиму р.Піщанка на території Орлівщинської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області», «Протиповеневі заходи та поліпшення гідрологічного стану р.Інгулець у Дніпропетровській області» та «Відновлення водності р.Стара Саксагань у Центрально-міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області».

Встановлено водоохоронні зони та прибережні захисні смуги на річках області на загальну суму 1,5 млн. грн.

Сплачена кредиторська заборгованість за 2011 рік 188,1 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету по програмі КПКВ 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільскогосподарських угідь» в обсязі 2,2 млн. грн. було виконано роботи по об’єктах:

- «Захист від підтоплення смт Магдалинівка Магдалинівського району» (0,5 млн. грн.) – розчищено русло 0,220 км.

- «Підвищення пропускної спроможності водосховища «Комісарівьске-1» (0,8 млн. грн.) та «Відновлення гідротехнічної споруди на водосховище «Комісарівське-1» (0,9 млн. грн.) – виконана реконструкція двох гідротехнічних споруд.

За кошти сільських бюджетів – 0,310 млн. грн. (рішення Новоолександрівської сільської ради від 04.10.2012 №9/VI та Менжинської сільської ради від 16.02.2012 №162-20/VI) – в селі Новоолександрівка Дніпропетровського району було здійснено розчистку водовідвідного каналу довжиною 1,368 км та реконструкцію двох пішохідних містків через канал, які входять до складу об’єкту «Відновлення водопропускної здатності водовідвідного каналу на території Новоолександрівської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області». По об’єкту «Захист від підтоплення с. Менжинське Нікопольського району» (0,01 млн.грн.) виконано перерахунок проектно-кошторисної документації.

Завдяки виконанню природоохоронних заходів у 2012 році розчищено 3,758 км русел річок, виконана реконструкція двох гідротехнічних споруд, завдяки яким захищено від підтоплення 167 садиб, покращено умови проживання майже 2,5 тисячам мешканців у 7-ми населених пунктах області.

Крім того, за кошти власні ТОВ «Чиста Криниця» (150,0 тис. грн.) було ліквідована аварійна ситуація по прориву дамби в скалді об’єкту «Відновлення гідрологічного режиму р. Оріль на межі Полтавської та Дніпропетровської областей».

У 2013 році відповідно розпорядженнь голови облдержадміністрації від 21.04.2013 №Р-240/0/3-13 (зі змінами та доповненнями) на реалізацію природоохоронних заходів Дніпропетровським облводресурсів передбачено фінансування в обсязі 11,237 млн. грн. (у тому числі погашення кредиторської заборгованості за 2012 рік в сумі 1,04 млн. грн.)

За 2013 рік виконано робіт на суму 4,129 млн. грн. по наступних об’єктах:

 

Мал. 21, 22

- «Відновлення водності р. Стара Саксагань у Центрально-міському районі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області» (2965,725 тис. грн. – влаштовано 1,78 км напірного трубопроводу O 400 мм).

- «Відновлення гідрологічного режиму р. Вовча в центральній частині міста Павлоград» (833,52 тис. грн. – здійснені роботи по влаштуванню переливної дамби).

- «Відновлення гідрологічного режиму системи озер Порубіжне-Козачий лиман та річки Заплавка в Дніпропетровській області» (300,0 тис. грн.).

- «Регулювання гідрологічного режиму струмка в районі смт Щорськ Криничанського району» (30,0 тис. грн.) – проведено проектно-вишукувальні роботи.

Крім того, сплачена кредиторська заборгованість за 2012 рік в сумі 559,714 тис.грн.

Мал. 23

Згідно розпорядження голови облдержадміністрації від 19.09.2013 №Р-791/0/3-13 «Про розподіл коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва і спрямовуються на виконання заходів з реконструкції, модернізації, будівництва та капітального ремонту мереж зрошуваних систем у 2013 році»,

передбачено фінансування об’єкту «Капітальний ремонт магістрального трубопроводу МТ Миколаївської зрошувальної системи Новомосковського району Дніпропетровської області» в обсязі 6,1 млн. грн. З них виконано робіт на суму 5,344 тис. грн.

Мал. 24

Крім того, за рахунок коштів державного бюджету по КПКВ 2407050 «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» у 2013 році виділено коштів в обсязі 5,64 млн. грн. для виконання робіт по даному об’єкту, з яких виконано 5,64 млн.грн.

Згідно Плану виконання природоохоронних заходів по напрямках по об’єктах, що фінансуються з державного бюджету по КПКВ 2407070 «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь» на 2013 рік передбачено фінансування в обсязі 2,9 млн. грн. (у тому числі погашення кредиторської заборгованості за 2012 рік в сумі 1,5 млн. грн.).

За 2013 рік виконані роботи на суму 1510,88 тис. грн. (в тому числі 11,0 тис. грн. залучені кошти інвесторів) – Компенсовані витрати на зариблення та розпочато роботи по влаштуванню греблі в складі об’єкту «Відновлення гідрологічного режиму р. Оріль на межі Полтавської та Дніпропетровської областей». По об’єкту розчищено 0,5 км русла річки.

За кошти сільських бюджетів погашено кредиторську заборгованість в сумі 778,134 тис. грн. по об’єктах: «Система водопостачання с. Боровківка Верхньодніпровського району» – 478,134 тис. грн. та «Відновлення водопропускної здатності каналу на території Новоолександрівської сільської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області» – 300,0 тис. грн.

Крім того, на суму 811,4 тис. грн. виконані роботи по об’єкту «Розчистка русла р. Самара на території Вербківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області», за які розчищено 0,6 км русла річки Самара.

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області  -