Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

 

Державне агентство водних ресурсів України

Безоплатна правова допомога

 

ЗВІТНІСТЬ * ВОДНІ РЕСУРСИМЕЛІОРАЦІЯСТАН ВОДОПОСТАЧАННЯ * СТАН ПІДТОПЛЕННЯ

 

Забезпечення сільських населених пунктів

централізованим водопостачанням

 

Забезпечення населення Дніпропетровської області, галузей економіки доброякісною водою на сьогодні є одним з найбільш пріоритетних завдань соціально-економічної політики в області. Найбільш складна ситуація склалася із забезпеченням наших громадян доброякісною питною водою, оскільки основним джерелом питної води є підземні запаси, які розподілені на території області дуже нерівномірні, як по кількості так і по якості. Тільки шість районів області (Верхньодніпровський, Дніпропетровський, Криничанський, Магдалинівський, Петриківський та Царичанський) в достатній кількості забезпечені підземними водами, що відповідають державному стандарту „Вода питна”.

На постійне погіршення стану та якості підземних вод області значно впливає виробнича діяльність підприємств гірничої промисловості Кривбасу, Нікополь-Марганецького родовища, шахт Західного Донбасу.

 

Мапа водозабезпечення області

Мал. 1

 

В результаті проведеної протягом 2007-2008 років облводгоспом разом з райдержадміністраціями та райрадами інвентаризації стану водопостачання у сільських населених пунктах області виявлено, що нині з 866 тис. мешканців сільських населених пунктів області лише 401 тис. (або 46%) користуються централізованим водопостачанням, 43% (369 тис.) населення споживає воду сумнівної якості з шахтних колодязів та свердловин, а 11% (понад 95 тисяч чоловік Нікопольського, Покровського, Широківського, Софіївського, Томаківського, Криворізького, Солонянського, Апостолівського, Петропавлівського, Павлоградського, Васильківського районів) користуються привізною водою.

 

Приклади користування привізною водою

Таблиця 1

Кількість

населених

пунктів,

шт.

Населені

пункти

району

Кількість

населення,

чол.

Ціна за 1 м3 привізної

води,

грн.

Ціна за 1 м3

централі-

зованого

водопос-

тачання,

грн.

АПОСТОЛІВСЬКИЙ РАЙОН

10

с. Жовте

497

30

3,5 - 5,5

с. Михайлівка

1488

32,5

с. М.Заводське

883

Всього по району:

51600

30 - 33

СОФІЇВСЬКИЙ РАЙОН

35

с. Мар’ївка

433

45

5 - 10

с. Жовте

378

40

ст. Лошкарівка

275

55

с. Запорізьке

292

30

Всього по району:

6622

30 - 55

КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОН

3

с. Андрусівка

31

40

1,8 - 10

с. Каменське

19

40

с. Бурлацьке

264

45

Всього по району:

317

40 - 45

ШИРОКІВСЬКИЙ РАЙОН

36

с. Андріївка

404

50 - 70

2 - 5

с. Зелена Балка

301

с. Новоселівка

520

с. Дачне

280

Всього по району:

8592

50 - 70

 

З 1464 населених пунктів 200 (13,7%) стовідсотково користуються привізною водою, 628 (42,9%) – водою з шахтних колодязів та свердловин і 260 (17,8%) централізованим водопостачанням. Найбільш складна ситуація в таких районах, як Нікопольський, Покровський, Широківський, Софіївський, Томаківський та Криворізький.

Таблиця 2

Назва району

Кількість населених пунктів, які повністю користуються:

привізною водою

шахтними

колодязями і

свердловинами

централізованим

водопостачанням

всього

Нікопольський

40

2

10

68

Покровський

27

18

7

70

Широківський

25

11

23

66

Софіївський

24

25

9

81

Томаківський

22

1

9

53

Криворізький

19

16

51

89

 

У зв’язку з нерівномірним знаходженням водних ресурсів в області та значним забрудненням підземних вод проблема може бути вирішена через будівництво групових водоводів. Тому, в 1994 році Державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом „Дніпродіпроводгосп” була розроблена схема водопостачання області шляхом будівництва 10 таких водоводів, які передбачають будівництво 2,6 тис.км

магістральних мереж та 4 тис.км розвідної мережі.

В теперішній час частина населення сільських населених пунктів отримують питну воду з Синельниківського та Софіївського групових водоводів, водоводу “Дніпро – Західний Донбас”, Аульського водоводу та ряду локальних водоводів, але в цілому ситуація дуже тяжка.

Згідно з «Комплексною програмою першочергового забезпечення сільських населених пунктів, що користуються привізною водою, централізованим водопостачанням у 2001-2005 роках і прогноз до 2010 року» з державного бюджету фінансується будівництво потужних групових водопроводів. Це, насамперед, Нікопольський груповий водо- провід, проектується Широківська система водопостачання.

Схема Нікопольського

групового водопроводу

Мал. 2

 

За 2004 рік збудовано 36 км водопроводів, влаштовано 8 водозабірних свердловин. Поліпшені умови питного водопостачання у 53 населених пунктах Апостолівського, Верхньодніпровського, Дніпропетровського, Криничанського, Нікопольського, Новомосковського, Петриківського, Солонянського, Софіївського, Юр’ївського районів.

Протягом 2005 року у 9-х населених пунктах виконувались роботи з будівництва систем водопостачання. За цей період збудовано та проведено реконструкцію 15,2 км водопровідних мереж, дві водонапірних башти, одна очисна споруда.

Виділені у 2006 році кошти надійшли на об’єкти: м. Верхівцево, Нікопольський груповий водопровід, Широківську систему водопостачання та 12 сільських населених пунктів. Роботи по водопостачанню велися на території 7 районів, а саме: у Верхньодніпровському, Криничанському, Нікопольському, Петропавлівському, Синельниківському, Солонянському, Юр'ївському. За цей рік побудовано 4 водонапірні башти та 3 водозабірні свердловини, прокладено 6,851 км водопровідних мереж.

У 2007 році на об’єктах водопостачання за рахунок виділених коштів побудовано:

- 10,7 км розвідних водопровідних мереж;

- 6 водонапірних башт;

- проведено реконструкцію 5 водонапірних башт;

- влаштовано 4 свердловини питної води, що дало змогу покращити умови проживання мешканцям 10 сільських населених пунктів області.

Роботи велися на об’єктах Нікопольського, Дніпропетровського, Юр’ївського, Солонянського, Петропавлівського, Синельниківського, Верхньодніпровського районів. Завершено будівництвом об’єкти в с.Башмачка Солонянського району, с.Правобережне Верхньодніпровського району, с.Пашена Балка Дніпропетровського району та в селах Жемчужне і Новостроївка Юр’ївського району.

Здійснено паспортизацію джерел водопостачання у Дніпропетровській області. Розроблені паспорти об’єктів сільського водопостачання в десяти сільських населених пунктах Широківського району Дніпропетровської області.

Протягом 2008 року по шістьох об’єктах водопостачання побудовано:

- 10,5 км магістрального водопроводу;

- 10,8 км розвідних водопровідних мереж;

- 3 свердловини питної води;

- 6 водонапірних башт.

По об’єкту «Нікопольський груповий водопровід Дніпропетровської області (Ічерга будівництва)» протягом звітного року побудовано 10,5 км магістрального водопроводу, три водонапірні башти (у селах Хмельницьке та Ульянівка ємністю 50 м3, в с. Орджонікідзе – 25 м3). В результаті проведених робіт покращено умови проживання приблизно 870 мешканцям.

Протягом року на трьох об’єктах Юр’ївського району побудовано 3,1 км водопровідної мережі, одну водозабірну свердловину та дві водонапірні башти ємністю 50,0 та 25,0 куб.м, що дало змогу забезпечити водопостачанням 750 мешканців. По об’єкту «Водопостачання смт Іларіонове та селища Первомайське Синельниківського району (І черга будівництва)» з початку виконання будівельних робіт у 2008 році в с. Іларіонове побудовано 4,3 км водопровідної мережі, влаштовано 12 оглядових колодязів. В результаті проведених робіт покращено умови проживання понад 3600 мешканцям. По об’єкту «Водопостачання м. Верхівцеве Верхньодніпровського району» побудовано 3,4 км водопровідної мережі, водонапірна башта ємністю 160 куб.м., влаштована 1 свердловина питної води. Завдяки проведеним роботам забезпечено питною водою 375 мешканців міста.

На 2009 рік Дніпропетровським обласним виробничим управлінням водного господарства було підготовлено запити на фінансування заходів з водопостачання сільських населених пунктів області на загальну суму 8,152 млн. грн. по 6-ти об’єктах, з них:

- 5,0 млн. грн. – з державного бюджету по програмі „Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням”;

- 3,152 млн. грн. – з обласного бюджету по «Регіональній програмі розвитку водного господарства у Дніпропетровській області».

За рахунок коштів державного бюджету планувалося ввести в дію 4,515 км магістрального водопроводу, що дало б змогу забезпечити питною водою понад 800 мешканців двох сіл – Путилівка та Кірово Нікопольського району. За рахунок коштів обласного бюджету планувалося:

- побудувати 9,7 км розвідних водопровідних мереж;

- одну водонапірну башту;

- провести реконструкцію 1-ї водонапірної башти.

Проведені роботи могли б покращити умови проживання приблизно 10-ти тисячам мешканців сільських населених пунктів області. Але у 2009 році на об’єкти водопостачання кошти ні з державного, ні з обласного бюджетів виділено не було.

У 2010 році побудовано 3,889 км водопровідних мереж, виконано благоустрій раніше побудованих 2-х водонапірних башт. Це дало змогу забезпечити централізованим водопостачанням близько 1200 мешканців 3-х населених пунктів області. Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.06.2010 №Р-260/0/3-10 розпорядником коштів державного бюджету, який отримує субвенцію з обласного бюджету на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів було визначено Дніпропетровське обласне виробниче управління водного господарства по об’єктах: «Водопостачання сіл Калинівка, Вовніги, Гроза Солонянського району» та «Водозабезпечення с.Пашена Балка Дніпропетровського району».

По об’єкту «Водопостачання сіл Калинівка, Вовніги, Гроза Солонянського району» виконано роботи на суму 483,5 тис.грн. (у тому числі за рахунок коштів місцевого бюджету згідно рішення Військової сільської ради від 09.09.2010 №2 в обсязі 30,0 тис.грн. – виконано роботи по коригуванню проекту). Побудовано 2,909 км розвідних водопровідних мереж, в тому числі: у с. Калинівка – 2,619 км, с. Гроза – 0,29 км, виконано благоустрій раніше побудованих 2-х водонапірних башт. Це дало змогу забезпечити централізованим водопостачанням понад 900 мешканців двох населених пунктів області. По об’єкту «Водозабезпечення с. Пашена Балка Дніпропетровського району» освоєно 200,0 тис.грн., за рахунок яких побудовано 0,980 км водопровідної мережі, забезпечено централізованим водопостачанням близько 200 мешканців села Пашена Балка. За рахунок державного бюджету по коду програмного класифікатору видатків (КПКВ 5001090) «Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням» у 2010 році було виділено 922,23 тис.грн., з яких погашено кредиторську заборгованість за 2008 рік в обсязі 756,228 тис.грн. На об’єкті «Нікопольський груповий водопровід Дніпропетровської області (І черга будівництва)» в межах фактичного фінансування в обсязі 166,002 тис.грн. здійснено благоустрій санітарних зон майданчиків трьох водонапірних башт, промивка і хлорування трубопроводів.

На 2011 рік Дніпропетровським облводресурсів було підготовлено пропозиції на фінансування заходів з водопостачання сільських населених пунктів області на загальну суму 4,523 млн. грн. по 5-ти об’єктах за рахунок коштів обласного бюджету. Проведені роботи могли б покращити умови проживання близько 2-м тисячам мешканців 5-ти сільських населених пунктів області. Але на об’єкти водопостачання коштів виділено не було.

У 2012 році згідно рішення Боровківської сільської ради Верхньодніпровського району від 16.03.2012 №217-16/VI Дніпропетровському облводресурсів було виділено кошти в сумі 1861,5 млн. грн. на будівництво об’єкту «Система водопостачання с. Боровківка Верхньодніпровського району». Протягом 2012 року було побудовано: водонапірну башту ємністю 160 куб.м висотою 25,7 м, свердловину питної води, водогін від свердловини до водонапірної башти протяжністю 1,011 км та 4,993 км водопровідної мережі по вулицях села. Це дало змогу забезпечити централізованим водопостачанням в селі Боровківка 105 будинків мешканців, дошкільний навчальний заклад, середню школу, сільську лікарську амбулаторію, адміністративне приміщення сільської ради та будинок культури.

У 2013 році згідно рішення Боровківської сільської ради Верхньодніпровського району від 16.03.2012 №217-16/VI Дніпропетровському облводресурсів було виділено кошти в сумі 478,134 млн. грн. на покриття кредиторської заборгованості виконаних робіт у 2012 році по об’єкту «Система водопостачання с. Боровківка Верхньодніпровського району».

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області -