Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпропетровськ

пр. Карла Маркса, 39-а

П І Д П О Р Я Д К О В А Н І   О Р Г А Н І З А Ц І Ї

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

 

Державне агентство водних ресурсів України

 

Апостолівське міжрайонне управління водного господарства

53802, Дніпропетровська область,

м. Апостолове, вул. Б.Хмельницького, 100,

тел./факс: (05656) 9-50-32
e-mail: amuvg-pr@ukr.net

Начальник управління

Гіберт

Володимир Володимирович

 

В серпні 1945 року було організоване перше в Дніпропетровській області, одне з перших в республіці, Сталінське управління експлуатації Кам'янського масиву. Площа зрошуваних земель 500 га, чисельність працівників - 14 чол.

В 1956 році на базі Кам'янського та Капулівського зрошувальних масивів було організоване Капулівське управління експлуатації зрошувальних систем, яке знаходилось в селі Капулівка Нікопольського району, в склад якого Сталінське управління ввійшло як Кам'янська експлуатаційна дільниця.

З усієї поливної площі у 1954 році освоєно сільгоспкультурами 811,1 га, а із плану поливу 780 га фактично полито 792,8 га, що складає 91% від усієї площі. Згідно з планом і завданням "Діпропроекту" була розроблена схема зрошення з каналу Дніпро-Кривий Ріг земель радгоспів і колгоспів в приміській зоні Криворізького залізорудного басейну. Зрошення проектувалось з метою постачання міського населення міста Кривий Ріг овочами, фруктами, м'ясом та молоком.

Перша черга зрошувальної системи з каналу Дніпро-Кривий Ріг, яка була запроектована на площі 10995 га , розташовується на території Апостолівського району Дніпропетровської області і охоплює землі 9 господарств, будувалась у 1961-1963 роках. Друга черга цієї системи запроектована на площі 13,3 тис. га і охоплює землі 14 господарств Широківського та Апостолівського районів, була збудована у 1965 році.

В 1962 році наказом Мінводгоспу УРСР від 26.06.1962 року № 199 для організації технічної експлуатації побудованих і нових державних зрошувальних систем, які будувались в зоні каналу "Дніпро – Кривий Ріг", та використання стічних вод м.Кривий Ріг на базі Капулівського управління, котре перебазувалось в місто Апостолове, організоване управління експлуатації Криворізьких зрошувальних систем Дніпропетровської області.

В 1969 році, в зв'язку з організацією Нікопольського УЗС, відокремилась Капулівська ділянка, а в 1976 році для експлуатації зрошення на стічних водах м. Кривого Рогу організоване Софіївське УЗС.

До 1987 року Криворізьке управління зрошувальних систем обслуговувало 4 райони (Криворізький, Апостолівський, Широківський, П'ятихатський). Фізична площа поливу складала 47,7 тис. га. В управлінні було З експлуатаційних дільниці, 1 механізований підрозділ. Кількість землекористувачів, які мали зрошувані землі, складали 40 одиниць, з них 24 - колгоспи, 15 - радгоспів, 1 – інші. Середньорічна кількість робітників складала 461 чол. Протяжність зрошувальних каналів складала 816,9 км. Кількість насосних станцій - 30 шт. У зв'язку з тим, що від Криворізького управління зрошувальних систем відокремились зрошувані землі Криворізького та П'ятихатського районів, з 1987 року Криворізьке управління зрошувальних систем перейменоване на Апостолівське управління зрошувальних систем за наказом Мінводгоспу України від 22.IX.1987р. №166 і обслуговує два райони: Апостолівський і Широківський.

На управління зрошувальних систем крім зрошення були покладені завдання ефективного управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів на територіальному рівні, тому 14.09.2005 року наказом №108/к було перейменоване в Апостолівське міжрайонне управління водного господарства.

Станом на 1 січня 2015 року на балансі Апостолівського міжрайонного управління водного господарства нараховується 24 насосних станцій, з них 18 зрошувальних та 6 дренажних. Загальна потужність насосних станцій 19299 кВт, загальна продуктивність 31,622 куб.м/с.

В зоні діяльності управління знаходяться 11 річок, з них 1 велика річка, 2 середні річки, та 8 малих річок. Загальна довжина річкової мережі становить 240,3 км. В регіоні збудовано 5 водосховищ та 310 ставків.

Згідно наказу Держводагентства №98-ос від 08.06.2015 року на посаду начальника Апостолівського міжрайонного управління водного господарства призначено Гіберта Володимира Володимировича.

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів  -