Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

П І Д П О Р Я Д К О В А Н І   О Р Г А Н І З А Ц І Ї

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

 

Державне агентство водних ресурсів України

 

Дніпровське міжрайонне управління водного господарства

52005, Дніпропетровська область,

смт. Слобожанське,

вул. В.Сухомлинського, 42,

тел./факс (0562) 373-24-25

e-mail: fmuvg@ukr.net 

Начальник управління

Головченко

Степан Іванович

Було створено згідно наказу по Дніпропетровського облводгоспу № 26 від 9 лютого 1966 року на виконання наказу Міністерства меліорації і водного господарства УРСР № 43 від 30 листопада 1965 року.

Назву управління і Фрунзенська зрошувальна система отримали від назви селища Фрунзенське біля якого був запроектований у першому варіанті водозабір із р.Дніпро. В зв’язку з тим, що цей варіант був дорогий, водозабір був перенесений до міста Підгороднє. Джерелом зрошення стало оз. ім.Леніна на р.Самара. Фрунзенська зрошувальна система площею 35,5 тис.га будувалась у 1965 - 1975 роках. Зрошувальна мережа відкрита під дощувальні машини ДДА-100 М і ДДН-45. Міжгосподарська зрошувальна мережа відкрита, внутрішньогосподарська – закрита під дощувальні машини «Фрегат», «Волжанка» і ДДА-100 М. Баглійська зрошувальна система площею 1983 га будувалась в 1965-1968 роках з використанням очищених стічних вод м. Дніпродзержинська, які накопичуються у верхньому ставку - 14 млн.куб.м і нижньому ставку - 1,3 млн.куб.м на р.Суха Сура.

Полив проводиться дощувальними машинами «Фрегат» і «Дніпро». В 70-і роки будуються і приймаються в експлуатацію Сухачівська (Дніпропетровський р-н), Іванівська (Межевський р-н), Синельниковська та Царичанська зрошувальні системи. В 80-х роках приймаються в експлуатацію Миколаївська ЗС, (Новомосковський район) Калинівська ЗС (Синельниковський р-н), Васильківська ЗС (Васильківський р-н), Михайлівська ЗС (Покровський р-н) та зрошувальні системи в навчгоспі «Самарський», радгоспі ім.Котовського, радгоспах ім.Орджонікідзе та «Жовтнева революція» Дніпропетровського району.

В 90-х роках приймаються в експлуатацію зрошувальні системи в НВО по кукурудзі «Дніпро», КСП «Рассвет», «Першотравневий» і зрошувальна система в КСП ім. КПРС Дніпропетровського району. В 2007 році на базі Фрунзенського міжрайонного управління водного господарства згідно наказу Держводгоспу України в Дніпропетровському облводгоспі створена інформаційно-дорадча дільниця. Яка є - центром збору й накопичення інформації по передовим, перспективним технологіям застосування систем та засобів зрошення, з ціллю вивчення їх з глибоким аналізом і пропонуванням цих систем широкому загалу мас, пов’язаних з сільськогосподарським виробництвом. У центрі також застосовується система зрошення з автоматизованим управлінням поливом, за допомогою якого поливаються газонна трава, змішаний сад та розарій. В зоні діяльності управління налічується річок - 19шт., водосховищ – 11 шт., ставків – 274 шт., озер – 250 шт., лиманів – 1 шт., гідротехнічних споруд (греблі. мости) – 288 шт. Для виконання робіт з ліквідації наслідків паводків, пропуску льодоходу і повені по управлінню створено 3 аврійні бригади у складі 20 чоловік, за ними закріплено автотранспорту - 12 одиниць., інженерна техніка – 6 одиниць., насосне обладнання – 1 одиниць., заготовлено ППМ - 3,71 т., ДП – 5,355 т., мастила – 0,474 т. Сумісно з підрозділами МЧС, райдержадміністраціями, сільськими і селищними радами проведена робота по безпечному пропуску весняної повені на водних об’єктах Дніпропетровського та Новомосковського районів. Були задіяні експлуатаційні підрозділи управління по відкачці стоку поверхневих вод зокрема на землях Чумаківської сільської ради та житлового масиву “Червоний камінь” м.Дніпропетровська. На водних об’єктах районів встановлені спостережні мережі, проводиться гідрогеолого - меліоративний моніторинг, розрахунки відповідних сценаріїв пропуску водопілля.

Наказом Держводагентства України від 08.07.2014 р. №227ос призначений на посаду начальника Фрунзенського міжрайонного управління водного господарства Головченко Степан Іванович.

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://vodhoz.dp.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів  -